Rekreácie a rehabilitácie

Rekreácie a rehabilitácie

Túžba objavovať nové miesta, spoznávať nových ľudí, získavať nové skúsenosti je daná každému človeku. Rovnaké túžby a sny majú aj naše deti a mladí ľudia. Aj oni chcú objavovať niečo nové, spoznávať blízke i vzdialené okolie a na vlastné oči uvidieť krásy krajiny v ktorej žijú.

Práve z tohto dôvodu sa snažíme zorganizovať každý rok rekreačno- rehabilitačné pobyty pre našich klientov. Vždy sa usilujeme nájsť rekreačné zariadenie, nachádzajúce sa v atraktívnej a zaujímavej lokalite, ktoré okrem ubytovania a stravovania ponúka aj služby rehabilitácie, prípadne bazén. Možnosť zúčastniť sa rekreácie chceme poskytnúť aj našim imobilným klientom, ale nájsť zariadenie bezbarierové s cenovo prijateľnou ponukou je veľmi ťažké, ba skoro nemožné. No presvedčili sme sa, že kto hľadá, ten nájde a kto sa nevzdáva, ten býva úspešný. Vďaka tomu sa nám darí realizovať naše predstavy, a pravidelne organizujeme rekreačné pobyty, ktoré naše deti milujú.

Navštívili sme Tatranské Mlynčeky, pravidelne sme vítali jar na Kysuciach, kúpali sme sa v termálnom prameni v Liptovskom Jáne. Už skoro domovské právo máme v Tatranských Zruboch, oddychovali sme v Ľubovni, na chate v Remate i v prekrásnom prostredí Tatranských Matliarov. Spoznávame i blízke okolie, pochodili sme Belušské Slatiny aj Vršatec. Ak sa nám niekde veľmi páči radi sa tam vraciame i po ďalšie roky.

Okrem rekreácií, kde sa o nás starajú a my sa nechávame rozmaznávať, organizujeme aj pobyty pre našich dospelých klientov ako prípravu na chránené bývanie. Tu sa učia samostatnosti, zodpovednosti a schopnosti vzájomne spolupracovať. Sami si obstarávajú nákupy, pripravujú jedlo, plánujú činnosti na celý deň. Tieto pobyty im dodávajú sebavedomie, pocit vlastnej dôležitosti a oni sa stávajú dospelými.

Vďaka týmto pobytom a rekreáciam sme nazbierali množstvo nových poznatkov, zážitkov a získali sme nových priateľov. Poznáme ten pocit radosti, ktorý ucítite keď vyleziete na veľký kopec a rozhliadnete sa po okolí. Vieme ako vonia ihličie, ochutnali sme sladké čučoriedky i trpké drienky a videli sme aj pstruhov v potoku. Naučili sme sa pripraviť jednoduché jedlo, ustlať postele a umyť riad. Vieme, že s priateľmi nám nikdy nebude smutno a s priateľom zvládneme každú prekážku.

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Október 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.