Fond Dr. Klaun

Fond Dr. Klaun

 

Fond Dr. Klaun organizuje a financuje divadelné predstavenia v sociálnych, zdravotníckych a vzdelávacích inštitúciách, kde žijú deti z rôznych príčin dlhodobo odlúčené od rodičov. Ich cieľom, je prostredníctvom mímov, klaunov, bábkohercov, kúzelníkov a hercov spríjemniť aspoň jeden deň malého človiečika, a urobiť ho veselším a farebnejším.

Prvé vystúpenie pri príležitosti založenia Fondu Dr. Klaun sa realizovalo v našom zariadení a dátum 17. 10. 2002 sa stal významným pre obe strany.

Šašovia, kúzelníci a herci sa stali milovanými členmi našej rodiny, a ich vystúpenia u nás sa tešia veľkej obľube. Prinášajú našim klientom veľa smiechu, radosti, možnosť zahrať si v rozprávkach a vyskúšať si kúzla. Sú hrdí na to, že práve ich pomoc potrebuje ten smiešny a pomotaný šašo, a vďaka nim sa mu podarí zdolať všetky úlohy.

V spolupráci s Fondom Dr. Klaun a futbalovým klubom AS Trenčín sme nafotili nástenný kalendár na rok 2009. Pózovanie na štadióne s futbalistami a klaunami bolo zábavné a naozaj sme si ho užili.

Fond Dr. Klaun neprináša len radosť a smiech, no mnohým hendikepovaným deťom a ich rodinám pomohol aj materiálne. V spolupráci s holandskými partnermi prostredníctvom projektu Holandský most darovali množstvo invalidných vozíkov, skútrov, špeciálnych zdravotných pomôcok. Aj našim deťom sa vďaka ich pomoci stal svet prístupnejším a krajším.

Ďakujeme.

 

Fotoalbum