Týždeň detských radostí

 

Medzinárodný deň detí oslavujeme u nás v CSS - DEMY naozaj netradične. Stalo sa už dobrým zvykom, že tomuto sviatku venujeme nielen eden deň, ale celý týždeň naplnený rôznymi zábavnými podujatiami, výletmi, návštevami a súťažami.

Týždeň, ktorý okrem radosti a šťastia prináša deťom množstvo nových skúseností a zážitkov rozvíja sociálne interakcie a v rámci integračného procesu posúva mentálne handicapované dieťa o kúsok dopredu.

Na začiatku týždňa si spoločne vyzdobíme celé zariadenie. Farebným papierom si vytkáme pestré obrazce na ploty, rozvešáme farebné balóniky a vlajočky.

Každý rok sa snažíme v rámci tohto týždňa uskutočniť nejaký zaujímavý výlet. Navštívili sme ZOO v Bojniciach i v Bratislave, jazdili sme na koníkoch v Hipocentre v Novom Meste nad Váhom i v DSS Dolný Lieskov, pozreli sme si bábkové divadielko v Žiline. Okrem výletov do vzdialeného okolia radi spoznávame aj naše mesto a túlame sa jeho uličkami. Navštevujeme čajovňu, cukrárne i rozprávkové predstavenia v kine Metro.

Na rozhýbanie nášho tela a na dobrú náladu si vždy pripravíme zábavno – športové aktivity: hádzanie loptičiek do koša, lovenie rybičiek z bazéna, kopanie do brány, triafanie do koša, prekážková dráha pre vozíčkarov, beh okolo altánku... Naša snaha je vždy odmenená sladkou odmenou – medaila, zmrzlina, ovocná torta.

Po namáhavom dopoludní na nás čaká opekačka. Neverili by ste, ako rýchlo skončia chutné opekané špekáčiky v našich bruškách. Popritom si zaspievame v doprovode gitary a pospomíname na prežité chvíle.

Počas celého týždňa nás navštevuje množstvo priateľov i nových zaujímavých ľudí.

Keďže tieto naše akcie sa konajú počas horúcich dní, ako dar z neba príde vzácna dlho očakávaná návšteva – naši priatelia hasiči. Takáto príležitosť sa nenaskytne každý deň – vyskúšali sme si prilby, manipuláciu so striekacou pištoľou, aj ako pohodlne sa sedí v hasičskom aute.

Zaujala nás návšteva Policajného zboru, ktorí nám prišli predviesť výcvik policajných psov a ukážku špeciálnych zásahov. Najmä chlapcom sa páčila návšteva Bludných rytierov z Beckova, či vystúpenie tanečnej skupiny Gonees.

Piatok je posledný deň nášho Týždňa detských radostí, kde sa všetci stretneme na dvore a spomíname na zážitky a aktivity, ktoré sme absolvovali.