Športová činnosť - 118 resize

Vzdelávanie

V školskom roku 1997 sme v našom zariadení urobili významný krok k ďalšiemu vzdelávaniu našich klientov. Terajšia Osobitná škola v Trenčíne v spolupráci s odborom sociálnych vecí v Trenčíne priamo v DEMY otvorila pomocnú triedu ako detašované pracovisko OŠI TN. Do triedy bolo zaradených 8 našich klientov.

Po čase z malých žiačikov sa stali mladí muži a trieda sa stala priestorovo tesnou , preto sa z priestorových a organizačných dôvodov pôvodná trieda rozdelila na dve triedy.      Vzdelávanie prebieha v dvoch variantoch, vo variante  B a C. Žiaci z variantu  B majú 27 vyučovacích hodín týždenne. Variant C má 20 vyučovacích hodín týždenne. Žiaci s ťažkým postihnutím  majú buď skrátené vyučovanie v rozsahu 2-5 vyučovacích hodín týždenne, alebo individuálne vyučovanie.

Postihy rôzneho druhu si samozrejme vyžadujú špeciálne vybavenie triedy, ktoré sa s pomocou sponzorov postupne realizuje. Triedy sú vybavené špeciálne upravenými školskými lavicami s nastaviteľnou pracovnou plochou. Neoddeliteľnou súčasťou triedy je aj špeciálna tabuľa, ktorá je prispôsobená potrebám vozíčkarov. Nájdeme tu aj počítač bez ktorého viacerí nedokážu písať. Postupne sa podmienky vylepšovali a tento trend pokračuje dodnes. Vedľa triedy je terasa, odkiaľ je bezbariérový prístup do dvora, kde sa v prípade dobrého počasia sa dá nadýchať čerstvého vzduchu.

V súčasnosti v našom zariadení úspešne funguje aj autistická trieda, ktorá bola založená v roku 2004. Vyučovanie v tejto triede prebieha podľa špeciálneho vyučovacieho programu pre autistické deti TEACH. Založenie tejto triedy si vyžiadalo veľa námahy, pretože autistické deti potrebujú na vzdelávanie štrukturované priestory.

Žiaci s výrobkami a dielkami z pracovného vyučovania reprezentujú nie iba kmeňovú školu, ale aj naše zariadenie DEMY. Každoročne sa žiaci  zúčastňujú na okresnej paralympáde. Nechýbajú ani na  rôznych kultúrnych a spoločenských podujatiach, ktoré organizuje ŠZŠI Vladimíra Predmerského v Trenčíne.

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Október 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.