Bertuška

Bertuška

Mnohí z nás veria, že každý človek má svojho anjela strážneho, ktorý stojí vedľa neho, ochraňuje ho a bdie nad ním. My všetci z DEMY sme mali to obrovské šťastie, že sme svojho anjela stretli.

Bola to šťastná náhoda či prozreteľnosť, keď v jeden obyčajný marcový deň v roku 1997 zazvonili pri našich dverách pani Bertuška de Bruyn z Holandska so svojou priateľkou pani Máriou Radosovou. Bertuška pochádza z malého holandského mestečka Reusel a doma pracuje v charitatívnych organizáciách. Pri svojej návšteve Slovenska prejavila prianie poznať niektoré zariadenie pre hendikepované deti u nás. Voľba padla na naše zariadenie.

Hneď pri svojej prvej návšteve si nielen darčekmi, ale hlavne svojou srdečnosťou a bezprostrednosťou získala srdcia detí aj zamestnancov. Neprekážala nám ani jazyková bariéra, porozumeli sme si aj bez znalosti jazyka. Bertuškin záujem o naše deti a ich problémy bol nefalšovaný a úprimný.

Betuškine srdce je plné lásky a jej ruky hladia ako ruky mamy. Vie nás potešiť, povzbudiť i rozosmiať ako dobrá priateľka. Ona stojí pri nás, bdie nad nami a ochraňuje nás. Ako anjel.

Odvtedy sme s Bertuškou v stálom kontakte, píšeme si, telefonujeme, navštevujeme sa. Vždy sa na jej návštevu veľmi tešíme, pripravujeme pre ňu zaujímavé akcie a krásne darčeky. Spoločne sme podnikli množstvo zaujímavých výletov a navštívili sme krásne miesta Slovenska. Zoznamujeme ju  s  naším životom, zvyklosťami a tradíciami. Spoločne sme prežívali čaro Vianoc, zabávali sa na fašiangovom plese, oslavovali príchod leta, či zbierali jesenné lístie. Bertuška nás zoznámila aj so svojimi holandskými priateľmi, ktorí nás prišli i navštíviť.

Okrem lásky a pohody nám Bertuška vždy privezie množstvo darčekov, hračiek a sladkostí. Vďaka tomu, že dokonale spoznala problematiku práce s postihnutými deťmi, pozná ich špecifické potreby a možnosti, veľa z jej darčekov pomáha skvalitňovať a zlepšovať život našich klientov. Či už sú to elektrické polohovacie postele, matrace, masážne a polohovacie kreslá, alebo špeciálne výchovné, zdravotné a rehabilitačné pomôcky.

Fotoalbum